KEŞAN M.M.M.B 28.11.2011 UFRS SEMİNERİ

KEŞAN M.M.M.B 28.11.2011 UFRS SEMİNERİ
 

Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği Keşan Şubesi, dün, MUMEYEK (Muhasebe-Finans Mesleki Yönetim, Eğitim ve Kültür) Vakfı işbirliği ile Keşan’daki mali müşavir ve muhasebecilere yönelik eğitim semineri düzenledi.

Saat 10.00 sıralarında başlayan ve Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda, MUMEYEK Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Murat Erdoğan ile Vakıf Genel Koordinatörü İpek Büyükada, muhasebecilere uluslar arası finansal raporlama standartları hakkında bilgi verdi.

Bilgilendirme öncesi açış konuşması yapan Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği Keşan Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Barış Hasan Serin, uluslararası muhasebecilikte, ortak bir dil konuşur gibi ortak raporlama standartlarının geçerli olduğuna işaret ederek, “Farklı standartlarda muhasebe kaydı tutulması karşılaştırma yapma açısından doğru bilgilere ulaşılmasını engellemekte. Bunun önüne geçilmesi için çalışmalar yürütülüyor. Bu sisteme AB geçti. Bizim ülkemizde de konu hakkında söz sahibi kuruluşlar uygulamalara başladı. Ticaret Kanunu’ndaki yeni değişmelerle ülkemiz de bu standartlara yavaş yavaş kavuşacak. Misafirlerimiz bunlarla ilgili sizlere gelişmeleri aktaracak.” dedi.

Serin’in ardından MUMEYEK yetkilileri mali müşavir ve muhasebecilere bilgi aktardı.

Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği Keşan Şubesi, Muhasebe-Finans Mesleki Yönetim, Eğitim ve Kültür Vakfı (MUMEYEK) iş birliğiyle, Keşan’daki mali müşavir ve muhasebecilere yönelik eğitim semineri düzenledi.
Dün saat 10.00’da Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (Keşan TSO) Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen seminerin açış konuşması yapan Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği Keşan Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Barış Hasan Serin, uluslararası çapta muhasebecilikte ortak raporlama standartlarının geçerli olduğunu belirterek, “Farklı standartlarda muhasebe kaydı tutulması, karşılaştırma yapma açısından doğru bilgilere ulaşılmasını engellemekte. Bunun önüne geçilmesi için çalışmalar yürütülüyor. Bu sisteme AB geçti. Bizim ülkemizde de konu hakkında söz sahibi kuruluşlar uygulamalara başladı. Ticaret Kanunu’ndaki yeni değişmelerle ülkemiz de bu standartlara yavaş yavaş kavuşacak.” dedi.
Seminerde, MUMEYEK Mütevelli Heyeti Başkanı Murat Erdoğan ile Vakıf Genel Koordinatörü İpek Büyükada, uluslararası finansal raporlama standartları hakkında bilgi verdi.

     Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği Keşan Şubesi Yönetim Kurulu olarak, Muhasebe-Finans Mesleki Yönetim, Eğitim ve Kültür Vakfı (MUMEYEK) iş birliğiyle, Keşan’daki Meslek Mensuplarımıza yönelik eğitim semineri düzenledik.

          28 Kasım 2011günü saat 10.00’da Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (Keşan TSO) Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen seminerin açış konuşması yapan Şube Yönetim Kurulu Başkanımız Barış Hasan Serin, uluslararası çapta muhasebecilikte ortak raporlama standartlarının geçerli olduğunu belirterek, “Farklı standartlarda muhasebe kaydı tutulması, karşılaştırma yapma açısından doğru bilgilere ulaşılmasını engellemekte.  Bunun önüne geçilmesi için çalışmalar yürütülüyor. Bu sisteme AB geçti. Bizim ülkemizde de konu hakkında söz sahibi kuruluşlar uygulamalara başladı. Ticaret Kanunu’ndaki yeni değişmelerle ülkemiz de bu standartlara yavaş yavaş kavuşacak.” dedi.
          Seminerde, MUMEYEK Mütevelli Heyeti Başkanı Murat Erdoğan ile Vakıf Genel Koordinatörü İpek Büyükada, uluslararası finansal raporlama standartları hakkında sunum yaptı.